Wygrana po rzutach karnych w pierwszej rundzie Pucharu Polski.

Udostępnij post

Rozgrywany w ramach pierwszej rundy ,,Jatta” Pucharu Polski sobotni mecz z drugim zespołem Gwarka II Ornontowice zakończył się naszym zwycięstwem. Na rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać jednak do zakończenia serii rzutów karnych, gdyż w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem.

Pierwsza połowa była chaotyczna, dużo walki w środku pola i niewiele składnych akcji. Warto odnotować dwa niezwykle groźne strzały z dystansu Oskara Maciocha oraz Jakuba Szczęsnego, ten pierwszy minimalnie nad poprzeczką przeniósł bramkarz rywali, a drugi odbił się od poprzeczki i trafił pod nogi obrońców. Przyjezdni również trafiali w poprzeczkę po próbie przelobowania naszego bramkarza z okolicy koła środkowego. Akcja, po której padł pierwszy gol to zdecydowanie najbardziej składna akcja pierwszej połowy. Michał Bednarz wyprowadził piłkę wysoko, mijając kilku przeciwników i oddał ją do Mateusza Niemczuka, który pięknym prostopadłym podaniem w uliczkę obsłużył Oktawiana Kopicę. 

W drugiej połowie budowanie ataków z naszej strony wyglądało zdecydowanie lepiej, brakowało jednak skuteczności. Nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na wiele strzałów, warto jednak odnotować paradę Antka Gburka, który w tamtym momencie uratował jednobramkowe prowadzenie. “Niewykorzystane sytuację się mszczą” – tak się stało tym razem, w 60 minucie straciliśmy gola na 1:1. Do 90 minuty wynik pozostał remisowy i przyszła kolej na rzuty karne.

Całą serię jedenastek możecie zobaczyć poniżej oraz na naszym fanpage’u na facebooku:

Kilka słów o meczu powiedział również drugi trener, Sławomir Andrzejaszek: 

Z przebiegu meczu na pewno na awans do kolejnej rundy zasłużyliśmy bardziej od Gwarka.
Nasza gra była jednak daleka od ideału, a założenia, które nakreśliliśmy zawodnikom, nie do końca zostały zrealizowane, nad czym na pewno będziemy jeszcze pracować. Pamiętajmy, że kadrę wzmocniło kilku bardzo wartościowych zawodników, którzy jeszcze muszą się dotrzeć z resztą zespołu na boisku.
Warto wspomnieć również o debiucie w seniorskiej piłce naszego wychowanka, Antka Gburka, który uniósł presję i zaprezentował się bardzo dobrze, walnie przyczyniając się do tego awansu.

Zespołowi Gwarka Ornontowice dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w lidze! 

Skład:

Więcej wpisów