Przedstawiamy zimowe wzmocnienia. Jankowski, Matuła, Chojnowski, Łączak.

Udostępnij post

Zimą do naszego zespołu dołączyło czterech nowych zawodników, dwóch z nich miało już okazję zaprezentować się na A klasowych boiskach, dwóch wciąż czeka na swój debiut. Nie mieliśmy jeszcze okazji ich przedstawić, dlatego zrobimy to teraz!

Dominik Matuła

Dominik to utalentowany zawodnik z rocznika 2006. Może występować na każdej pozycji w defensywie, ale grywał też na skrzydle. Urodzony w Jastrzębiu-Zdroju zaczynał karierę w tamtejszym GKSie, by później znaleźć się w akademiach Podbeskidzia Bielsko-Biała, Widzewa Łódź, czy Zagłębia Lubin. Dominik mimo młodego wieku zdążył już zadebiutować w zespole, wychodząc w wyjściowym składzie w meczu z Walką Zabrze.

Dominik Matuła w meczu z Walką (5 od prawej) (fot. Zuzanna Flakus)

Tomasz Jankowski

To drugi z przychodzących zawodników mających za zadanie wzmocnić naszą defensywę. Jego główną pozycją jest prawa obrona, ale dobrze czuje się również jako defensywny pomocnik. Urodzony w 2001 roku zawodnik nie zdążył się jeszcze zameldować w protokole meczowym. 

Sparta vs Tęcza (fot. Zuzanna Flakus)

Mateusz Chojnowski

Podobnie jak Tomek, nie zdążył się jeszcze pojawić w naszym składzie, ale Spartę zna jak własną kieszeń, gdyż niejednokrotnie jego drogi w juniorskiej piłce przebiegały właśnie tutaj. W poprzednim sezonie reprezentował Tęczę Wielowieś, a wcześniej, oprócz Sparty, takie kluby jak: GKS Zabrze (wcześniej KS Zabrze-Grzybowice) oraz Promotor Zabrze. Jego naturalnymi pozycjami są oba skrzydła oraz środek ataku. 

Sparta vs Tęcza (fot. Zuzanna Flakus)

Dawid Łączak

Do tej pory reprezentował głównie MKS Zaborze, z przerwą na jeden sezon w Fortunie Gliwice. Dawid stał się ważnym elementem naszego zespołu i zdążył się już wpisać na listę strzelców. Podobnie jak “Chojno” jego miejsce na boisku jest na obu skrzydłach oraz na “9”. 

Dawid Łączak w meczu z Tęczą Wielowieś (fot. Zuzanna Flakus)

Wszystkim przybyłym zawodnikom życzymy wspaniałego czasu spędzonego w naszym klubie!

Pełną kadrę pierwszego zespołu możecie zobaczyć klikając TUTAJ

Więcej wpisów