Podsumujmy wiosenny turniej SpartaCup 2024! [GALERIA]

Udostępnij post

Kilka miesięcy temu zorganizowaliśmy Mikołajkową Edycję SpartaCup, rozpoczynając – miejmy nadzieję – piękną tradycję i tworząc widowiskowe turnieje piłkarskie dla dzieci. W miniony weekend mieliśmy okazję zorganizować drugie tego typu wydarzenie, co było dla nas wspaniałym sposobem na powitanie nadchodzącej wiosny, która miała odwiedzić nas już kilka dni później.

Niezmiernie miło nam było ogłosić, że turniej swoim patronatem objęła Prezydent Miasta Zabrze – Małgorzata Mańka-Szulik, a w organizacji wydarzenia pomogły nam zarówno Miasto Zabrze, jak i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na samym turnieju nie zabrakło również honorowych gości, którzy nie tylko pełnią ważne funkcje, ale również są prywatnie kibicami naszego klubu. Oprócz samej Pani Prezydent z mężem, na trybunach zobaczyliśmy także Panią Viceprezydent Katarzynę Dzióbę, Radnego Miasta Zabrze Joachima Wienchora, Prezesa Zarządu MOSiR Zdzisława Trzepizura oraz wieloletnią przyjaciółkę Sparty, Panią Gabrielę Pudlo-Chojnacką.

W turnieju udział wzięło 6 zespołów: KS MOSiR Sparta Zabrze, ASY Sparta Zabrze, Górnik Zabrze, Gwarek Zabrze, MKS Zaborze, APN Wieszowa. Kilkanaście minut przez pierwszym gwizdkiem sędziego, wspólnie z trenerami zorganizowaliśmy losowanie dwóch grup turnieju. W grupie A znalazły się: Sparta, MKS Zaborze, ASY Sparta Zabrze, w grupie B natomiast: Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze oraz APN Wieszowa.

Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie, co pozwoliło nam rozegrać większą ilość spotkań w krótszym czasie. Od początku młodzi zawodnicy zachwycali nas gradem bramek w każdym spotkaniu. Komplet wyników w meczach fazy grupowej:

 

  • KS MOSiR Sparta Zabrze – MKS Zaborze 3:3
  • Gwarek Zabrze – Górnik Zabrze 6:0
  • KS MOSiR Sparta Zabrze – ASY Sparta Zabrze 3:6
  • Gwarek Zabrze – APN Wieszowa 7:0
  • MKS Zaborze – ASY Sparta Zabrze 4:0
  • Górnik Zabrze – APN Wieszowa 2:3

W związku z tym w meczu o miejsca 6-5 zmierzyły się drużyny Górnika Zabrze oraz Sparty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 na korzyść gospodarzy. Kolejnym spotkaniem było starcie o najniższy szczebel podium, w którym rywalizowały drużyny APN Wieszowa oraz ASY Sparta Zabrze. To właśnie w tym pojedynku, mimo aż trzydziestu minut gry, nie padł ani jeden gol! Kibice jednak nie mogli narzekać na nudę w tym niezwykle wyrównanym pojedynku. Młodzi zawodnicy sprawiali wrażenie, że chcą dostarczyć nam niezwykłych emocji, ponieważ rozstrzygnięcie tego spotkania nastąpiło dopiero w rzutach karnych, a do osiągnięcia wyniku potrzebowaliśmy aż 10(!) serii jedenastek! Finalnie drużyna z Wieszowej wyszła zwycięsko, pokonując ASY 5:4 w serii rzutów karnych. Dla drużyny APNu był to pierwszy tego typu turniej!

Po tym spotkaniu przyszedł czas na chwilę przerwy i pokaz młodych bokserów ze stowarzyszenia BOKS Zabrze. Serdecznie dziękujemy za to urozmaicenie i liczymy na podobne inicjatywy w przyszłości! Szacunek Panowie! 

I wreszcie nadszedł czas na wielki finał! MKS Zaborze podejmował Gwarek Zabrze! Na trybunach tłumnie pojawili się rodzice młodych zawodników obu drużyn, tworząc atmosferę, na jaką zasługiwał ten finał! Ostatecznie górą była drużyna Gwarka, pewnie pokonując MKS Zaborze 3:0.

Po wszystkim przyszedł czas na wręczenie nagród. Oprócz wspomnianych na początku artykułu gości, nagrody wręczali wiceprezes Sparty, Mateusz Cieślik oraz Dyrektor Akademii Tomasz Gorczyk. Wręczenie nagród rozpoczęła przemowa Pani Prezydent, po której kolejne drużyny odbierały nagrody z rąk każdego z naszych gości. 

Nie zapomnieliśmy o nagrodach indywidualnych dla zawodników! Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Marcel Stanisławiszyn z naszej drużyny, który pokazał niesamowite parady zarówno w fazie grupowej, jak i w meczach pucharowych. Najlepszym strzelcem turnieju, z dorobkiem 6 goli, został Oliwier Galicki z Gwarka Zabrze, a najlepszym zawodnikiem uznano Kacpra Skoniecznego z MKSu Zaborze.

W tym miejscu chcemy wspomnieć o inicjatywie Pani Gabrieli Pudlo-Chojnackiej, która zaskoczyła nas wszystkich, decydując się przekazać najlepszemu zawodnikowi turnieju pamiątkowy trykot Sparty, który był wręczany gościom honorowym na gali z okazji 100-lecia klubu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju, gościom honorowym, młodym zawodnikom oraz trenerom, którzy dostarczyli nam niezapomnianych emocji, a także kibicom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę na trybunach! Wasze wsparcie i zaangażowanie sprawiły, że ten turniej był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale także niezwykłą wspólnotową celebracją. Dziękujemy!

Galeria zdjęć:

 

Zdjęcia i obróbka: Zuzanna Flakus
Zdjęcia z drona: Paweł Łacinnik
Zdjęcia w pełnej rozdzielczości dostępne tutaj:
GOOGLE DRIVE

Więcej wpisów