Młode Talenty dołączają do pierwszego zespołu!

Udostępnij post

Drużyna seniorska naszego klubu rozpoczyna proces wprowadzania trzech utalentowanych młodych piłkarzy do treningów z pierwszą drużyną. Łukasz Capiga, Damian Niebrzydowski i Dominik Kątnik, to zawodnicy, którzy wzbogacą skład o świeże umiejętności i dodatkowy entuzjazm.

 

» Łukasz Capiga – 27.07.2008

Środkowy pomocnik, dołączył do klubu w 2016 roku, zdobywając uznanie trenerów swoim zaangażowaniem i umiejętnościami. Jego entuzjastyczna wypowiedź ukazuje determinację i gotowość do absorbowania doświadczenia od doświadczonych kolegów, z nadzieją na udział w kreowaniu atmosfery sukcesu.

“To dla mnie ogromne wyróżnienie móc dołączyć do treningów z pierwszą drużyną. To niesamowita szansa na rozwijanie się jako piłkarz, a jednocześnie wielkie wyzwanie. Jestem pełen entuzjazmu i gotowości, aby absorbować jak najwięcej doświadczenia od starszych kolegów z drużyny. Mam nadzieję, że moja praca i zaangażowanie przyczynią się do atmosfery sukcesu w zespole. To dla mnie niezapomniana przygoda, i jestem gotów wkładać maksimum wysiłku, by być częścią tego fantastycznego zespołu.”


Juniorzy Młodsi zremisowali w ostatnim spotkaniu 3:3 z rówieśnikami z Gwarka Ornontowice. Udało im się odrobić wynik 0:2 i nawet wyjść na prowadzenie! Niestety śnieżyca utrudniła granie i finalnie mecz skończył się remisem. Gratulujemy walki!


» Damian Niebrzydowski – 10.02.2008

Defensywny pomocnik, dołączył do Sparty Zabrze z UKS Trampkarz 22 Biskupice w styczniu zeszłego roku. Jego zapał i gotowość do intensywnej pracy są obietnicą solidnej obrony i wsparcia dla zespołu w osiąganiu celów.

“Cieszę się niezmiernie z możliwości uczestnictwa w treningach z pierwszą drużyną. To dla mnie ogromne wyróżnienie i szansa na rozwijanie swoich umiejętności obok doświadczonych graczy. Jestem pełen zapału i gotów na intensywną pracę, aby dostosować się do wyższego poziomu gry. Dziękuję trenerowi i zespołowi za okazaną mi szansę. Mam nadzieję, że moja obecność wniesie pozytywną energię i że wspólnie osiągniemy sukcesy na boisku.”


Podopieczni Sławomira Andrzejaszka zajmują obecnie 9. miejsce w III Lidze Wójewódzkiej B1 “Zabrze-Bytom” gr. 1. Po 11 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie taką samą ilość punktów i dzielnie pracują nad wspięciem się do górnej części tabeli! 


» Dominik Kątnik – 01.01.2009

Natomiast środkowy obrońca, Dominik Kątnik, przeniósł się do naszego klubu z Promotora Zabrze zimą 2023 roku. Jego młody wiek nie jest przeszkodą, a wręcz przeciwnie — stanowi ogromną motywację i krok w przód w rozwoju drużyny. W swojej entuzjastycznej wypowiedzi Dominik wyraża swoje podekscytowanie oraz uczucie zaszczytu związane z szansą uczestnictwa w treningach z pierwszą drużyną.

“Jestem niezmiernie podekscytowany i zaszczycony, że dostałem szansę uczestniczenia w treningach z pierwszą drużyną. To dla mnie ogromna motywacja i okazja do nauki od doświadczonych graczy. Mam nadzieję, że mogę wnosić coś wartościowego do zespołu i się rozwijać pod okiem doświadczonych trenerów. To dla mnie ogromny krok w przód, i jestem gotów na wyzwania, jakie przede mną stoją.”


Wszyscy trzej gracze podkreślają ogromne wyróżnienie, jakim jest dla nich możliwość treningów z pierwszą drużyną. Ich wypowiedzi pełne są entuzjazmu, chęci nauki i gotowości do podjęcia wyzwań. Każdy z nich wyraża nadzieję, że ich obecność przyczyni się do sukcesów drużyny seniorskiej.

Z perspektywy Sparty, to inwestycja w rozwój młodych talentów. Trenerzy i zespół przyjmują nowych członków z otwartymi ramionami, widząc w nich nie tylko piłkarski potencjał, ale również siłę napędową dla dalszych osiągnięć. Mamy nadzieję, że ta nowa fala świeżości i energii przyniesie drużynie wiele sukcesów na boisku.


Więcej wpisów